لالایی

آقای سهند هوس کردن یک شب بیان پایین پیش من بخوابن. مامانش اصرار کرد که نمیشه و حریف نمیشی. منتها ما دو تا (سهند و من) گفتیم برو بابا!

وقتی موقع خواب شد، آقا فرمودند : "حالا برام یه قصه بگو بخوابم!!" منم که تو عمرم قصه نگفتم، هر جور خواستم قضیه رو بپبچونم، نشد. قرار شد چشماشو ببنده و من قصه بگم تا آقا خوابش ببره. ما هم یک سری جفنگیات رو به اسم قصه ارائه کردیم و یک مقدار هم پند و نصیحت در زمینه ی لزوم تعادل در خوردن شکلات و ... قاطی داستان آبدوغیمون کردیم. خوشحال بودم که داره خوابش میبره.

اما قضیه به این سادگی نبود: بعد از قصه، آقا گیر داد که حالا باید لالایی بخونی!! گفتم این یک قلم رو دیگه جدی شرمنده! هیچ رقم بلد نیستم. اما ول نکرد، الا و بلا که باید لالایی بخونی. منم با این صدای نخراشیده، شروع کردم به تولید کردن یک سری اشعار بی سر و ته - به صورت بداهه - متشکل از کلمات "لالا"، "سهند"، انواع حیوانات، و انبوهی شخصیت های کارتونی که این مدت دیدم دوست داره (پلنگ صورتی، دیگو، دورا، بلوزکلوز، آرمادیلو، بیبی جگوار، ... ). فی الواقع با به یاد آوردن اون اشعار عرق شرم بر پیشاینم میشینه! تلاش های مذبوحانه ای هم برای افزایش فرکانس صدام و کاهش شدتش انجام دادم تا حداقل شباهت هایی به لالایی پیدا کنه که بعید میدونم اثری داشت. اون چیزی که خودم داشتم میشنیدم واقعاً فاجعه بود!

خب، لالایی که تموم شد (حدود 1 نصفه شب)، سهند خوابید؟ نه! گفت: "خب دیگه خستگیم در رفت!! حالا برم پیش مامانم بخوابم!"

البته بعدش رضایت داد که همون پیش من بخوابه... که چه موندنی بود!

/ 3 نظر / 13 بازدید
نازنين

قلمت شيواست سروش...چه اونموقع که يک کلمه از چيزايی که نوشتی نمي فهمم (هذیان)...چه اونموقع که يه چيزايي می فهمم (سه گانه)... چه مثل اين پست های ساده ی ساده (لالايی)... (اين تعريف ها که ازت کردم رو يه جا بنويس که بعدا حساب کنم باهات!)

آزادی - برابری

دوستان، علی رغم فشارهای امنیتی و بازداشتهای گسترده، دانشجویان آزادی خواه و برابری طلب تجمع خود را به مناسبت روز دانشجو (16 آذر) در دانشگاه تهران هرچه با شکوه تر برگزار کردند. دانشجویان آزادی خواه و برابری طلب اعلام میدارند که تا آزادی کامل تمامی دانشچویان دستگیر شده از پای نخواهند نشست. برای کسب آخرین اخبار و گزارشها از تجمع روز 3 شنبه و وضعیت دستگیر شدگان، از وبلاگ ما دیدن فرمایید.

نوید

دفعه بعد اگه دیدی شعر خوندن جواب نمی ده می تونی فریز-بی بازی کنی :)