مهر/پاییز

 

۱) شما که احیاناً از بچگی مرض علاقه به توانهای ۲ نداشتین؟! ۲ به توان ۳ خوشحالتون میکنه یا میره رو اعصابتون؟ رابطه ۲ و ۸ همزیستی میشه یا انگلی؟!

 

۲) اعتدال اول از اعتدالین امسال به بی اعتدالی گذشت. تحویل سال قشنگ و پر از رمزی بود. به خصوص که بعد از نصفه شب بود! کلاً همیشه هر چیز بعد از نصفه شبی به خودی خود برای من هیجان انگیز میشده!

 

سالها به من گفتند: "روز رو برای کار گذاشتن و شب رو برای خواب. این چه وضع زندگیه؟" میگفتم: "چرا؟ کی گفته؟ من دوست دارم گاهی برعکسش زندگی کنم." واقعاً هم این "گاهی"ها همیشه می­شد دوره­ های جالب زندگی. این شده که الان اینجا هستم، درست یا غلط، خبر ندارم.

 

۳) از اعتدال دوم امسال، جداً انتظار اعتدال دارم. شاید لازم باشد با تقویم طبیعت و گردش روز و شب مهربان­تر باشم. پاییز را پاییز زندگی کنم و زمستان را زمستان، روز را روز و شب را شب. انتظار کمتر و حوصله بیشتر؛ و به رسمیت شناختن ابهام. وای که خود ِ امروز چقدر هوسم کرده بفهمم بعد از ۶ ماه هنوز آیه نازل می­شود یا نه؟! آیه ­هایی که نازل شد به کجا رسید؟ بر این شهوت ِ فضولی غلبه می ­کنیمممم!

 

۴) چند وقتی است که روی قراردها(توافق­ها) ی روانی (psychological contracts) کار می­کنم. توافق­های ضمنی و نانوشته ­ی آدم­ها و سازمان­ها؛ و انتظارات نامکتوبی که از هم دارند.

 

قرار خود ما که هنوز سرجاست؟لازم نبود زیاد جلوی چشم بماند، ۷-۸ ماهی شده که از این بالای صفحه برداشتمش. باز اول مهر شده، و شاید وقت یادآوری. قبول، تو هیچ وقت شک نمی­کنی؛ خواستم به خودم گفته باشم!

 

۵) "فکر

آهسته بود.

آرزو دور بود.

مثل مرغى که روى درخت حکایت بخواند.

در کجاهاى پاییزهایى که خواهند آمد

یک دهان مشجر

از سفرهاى خوب

حرف خواهد زد؟"

/ 7 نظر / 7 بازدید
صبا

پاییز همان بهار عاشق است ُ موفق باشي

نازنين

وای سرووووش! اين روابط ۲ و ۸ اينا رو کلا خوووب اومدی! تا الان فکر می کردم فقط خودم یه چیزیم میشه!!!

امير

سلام سروش جان. بهترین عید من هم، یه سالی بود بعد نیمه شب.. سال ۲ یا ۳ دبستان ...و واقعا عالی بودددد.. آقا اين شماره ۳، خيلی قشنگ بود... دقيقا فکر الان های منه.. اعتدال... شماره ۴ هم که زيباست، گرچه در موردش زياد تحقيق نکردم، اما خيلی فکر کردم.. خوبيش اينه که آدم ميتونه اينطوری مسايل رو از يک جنبه ديگه ببينه. البته زندگی با فرهنگی متفاوت، ذهن آدم رو در تقابل با اين قراردادهای جديد روانی قرار ميده. شماره ۵ رو نفهميدم.. مشجر يعنی چی؟

رضا

با سلام من از حضورتون يه سوال داشتم ميخواستم بدونم شما دکتر شهاب اناری رو ميشناسيد ؟ اگه ممکنه برای من آف بذاريد يا ميل بزنيد عذر زحمت يا علی

سر توماس

سلام مير جان. خیلی ممنون واسه نظرت. مُشَجَر هم یعنی پر درخت.

سر توماس

ایمیل آدرسی که داده بودين غلط بود. بله ميشناسمشون.