۴شنبه تا ۴شنبه: ۴ قرائت از آزادی <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

این یک هفته اخیر که هفته امتحانات بود، یک روز در میون در استادیوم گذشت! اول بازی ایران-بحرین و بعد بازی استقلال(!) در استادیوم آزادی، و بعد هم همایش طرفداران دکتر معین در استادیوم دانشگاه تهران.

 

همايش مؤثری بود. شعار "یک رای، ده رای، صد رای"، با وجود سادگیش، شاید یکی از اثرگذارترین جمله هایی بود که در این موقعیت، از افراد پشت تریبون شنیده شد.

 

موقعيت حساسيه و کار ما تبديل يک رای ها به ده رای ها .... اون هم بين افرادی که بين رای دادن به دکتر معين و رای ندادن فعلاً دومی رو انتخاب کردند.... 

 

 

"آزادی...آزادی...

آزادی روابط دختران و مادران!

آزادی حیوانات در شهر!

آزادی...آزادی...

رای ما فقط اکبر شاه!"

 

[موزيک در حال پخش]

 

اینها بعضی از جملات و شعارهای تبلیغاتی جوانان خوش تیپ و زیادی با کلاسی بود که ۴شنبه شب، در حوالی پارک وی و خیابون فرشته، انتشار میدادند و پوسترها و تراکتهای انتخاباتی هاشمی رو توزیع میکردند. حدود ۲ساعت (۹ تا ۱۱ شب) از دانشگاه تا خونه  تو راه بودم. خیابون فرشته رو به طور کامل قفل کرده بودند. شب با مزه ای بود: درس خوندن پشت فرمون ماشین متوقف شده در ترافیک، و نشاط جوانان! هرچند از صحبتهایی که میشد، به نظر میومد بعضی از خودشون هم به هاشمی رای نمیدن.

  

 

این دو روز، با تلفن به فامیل تهران و شهرستان و همسایه، سعیمون رو کردیم...هنوز هم تا آخر زمان انتخابات وقت مونده... و همین کار شما، شاید سرنوشت خیلی چیزها رو عوض کنه...امیدوارم دکتر معین به دور دوم برسه...

 

"یک رای، ده رای، صد رای..."

 

/ 4 نظر / 6 بازدید
بابك

منظورت از ۴ قرائت چی بود ؟

اس.اچ

:) ... فکر کردم فقط من نفهمیدم!

amir bio

سلام. شب های سياه و ناراحت کننده ای رو به انتظار خواهيم نشست!

سر توماس

منظورم اشاره های مختلف و بی ريط به کلمه آزادی در قسمتهای مخالف اين نوشته بود.... زياد جدی نگير ! ;)