ادای سُنت

 

ما، مقام عظمای سرتوماسی، پس از سفر 29 ساعته­ و اکنون در نخستین روز اقامت در شهر و دانشگاه جدید، و پس از گذشت 16 ساعت - که نزدیک نصفش به خواب گذشته - مقادیری کف کرده ­ایم! تقریباً همه­ چیز از قبل آماده شده یا برای انجامش یک مقدار، زیادی زود می­باشد! دانشگاه خلوت است (البته نه به اندازه شب تعطیلات ژانویه سال پیش که درخدمتِ سناتور بودیم). تنها مشغله مهمی که الان  داریم این است که خوشبختانه(!) الان محل سکونت دائمی نداریم و لازم است یک مقدار در شهر دنبال خانه بگردیم! Jetlag و از این لوس ­بازی­ها هم نداریم! بعد از 29 ساعت سفر و نصف شب رسیدن به مقصد، مثل آدم خوابیدیم و 7 صبح پا شدیم و ساعت بدنمان جبراً تنظیم شد. سعی خود را میکنیم تا خیلی زود خانه پیدا نکنیم تا این چند روز اول زیاد بیکار نباشیم، اما قول نمیدهیم!

 

به هر حال، سُنت حسنه ورود به کانادا در تاریخ ۲۴ آگوست، امسال هم مثل سال پیش ادا شد! (تاریخ شمسی­اش یک روز فرق کرد)

 

 

فعلاً در یکی از خوابگاه­های دانشگاه ساکنم و حداکثر باید ظرف یک هفته محل سکونت دائمیم رو پیدا کنم تا وسایلم رو تو جوق آب نریزند! 

 

امروز عصر به Business School  اومدم و خیلی زود ، کلیدهای اتاقم رو به همراه بقیه وسایل لازم تحویل گرفتم و الان اینجام. توی این سایت (دفتر دانشجوهای MSc  و PhD)، به جز من امروز فقط 2تا دانشجوی MSc دیگه هستند که طبیعتاً درسشون رو این ترم شروع می­کنند. نکته جالب اینه که هر دوشون در گرایش OB (رفتار سازمانی)، قراره درس بخونند و هردو دلشون میخواد خودشون رو یه جوری به گرایش MIS (سیستم­های اطلاعات مدیریت) و استادهای اون که ترکیبی از کار MIS و OB رو انجام میدند، بچسبونند. حتی یکیشون میگه اگه بخوام PhD  بخونم، حتماً MIS میخونم؛ و این حرف رو داره از الان میزنه؛ یعنی وقتی که میخواد تازه MSc اش رو در OB شروع کنه.

 

به نظر میاد دقیقاً همون مسیر استدلالی و برنامه ­ریزی من رو دارند طی میکنند. با این تفاوت که من روی سابقه مهندسی و قابلیت­ها و امتیازهای کمی­ (Quantitative) ام تکیه کردم تا ضعفم رو برای وارد شدن به یک حوزه کیفی – یا Soft- جبران کنم و این دوستان کاملاً برعکس؛ یعنی میخوان از رزومه قویشون در حوزه Soft، نهایتاً یک راه خوبی به سمت یک حوزه کمی­تر – یا Hard- در مدیریت پیدا کنند و هرسه تا مون هم این تحلیل رو داشتیم که MIS ِ این دانشگاه، به خاطر ویژگی­های خیلی خاصش، فرصت خیلی خوبی واسه این کاره.

 

دنیا کوچیکه ­ها، نه؟!

 

 

و حرف آخر امروز، دقیقاً در این ساعت ارسال و Ping(!)، بهترین تبریک­ها و بهترین آرزوهای من برای تو...

/ 10 نظر / 12 بازدید
مازيار

آقا اين طرفا نيومدی. تنهايی می‌خوای دنبال خونه بگردی؟

mosafer

سلام سر توماس جان... کجا هستی ايشالله؟ عمل چی بود... آقا ببينيمت :)

کیوان

ای بابا رفتی؟ خوش بگذره٬ ما که چندان فرصت نداشتيم اينجا در معيت شما باشيم ان شاءالله اونجا خدمت برسيم. خوش باشی.

اس.اچ

يه خونه‌اي بگير كه جا داشته باشه رو سرت خراب شيم!

امير بيو

سلام سر توماس. خب، ميبينم که رفتی و ... ۲۹ ساعتی هم تو راه بودی. اميدوارم راحت بتونی خونه پيدا کنی. طرفای ما که مصيبته. خوشحال شدم ديدم دوباره آپديت کردی. من هم که بيش از يه ماهه اينجام و اوضام بدک نيست. فقط يه خونه دارم، فسقل جا بيش از ۵۰۰ دلار ماهی دارم می دم. آلمان همين فسقلی رو ۲۷۵ دلار می دادم. از کانادا و ملتش، اقتصادش و فرهنگشون هم بنويس. روزای خوبی رو پيش رو داشته باشی. فعلا خداحافظ.

سر توماس

۱) جات خيلی خالی بود عمو مازيار! کلی يادتو کردم امروز. (جدی) ۲) دمت گرم مسافر جان ِ بابا! من شهرم دم مرزه(جدی)؛ تو هم بیای دم مرز میتونیم حسابی با هم بای بای کنیم! البته تو رو اگه ببینم از ذوق بی ویزا میپرم اونور! ۳) لطف داری کیوان جان. خدمت از ماست. ایشالا درتماس باشیم و زود ببینیم هم رو باز. ( بازهم جدی!) ۴)چشم رئیس "اس اچ" ، سمعاً و طاعتا! (این آخری هم جدی!) ۵) جمیعاْ ببخشید، ما از بس جدی و شوخیمون همیشه قاطی بوده، حرف جدی هم میخوایم بزنیم باید تاکید کنیم تا ملت فکر نکنند لودگیه! (جدی؟!) ۶) امیر بیو، با علی کریمی با هم خونه میگرفتین خوب! باشه مینویسم...تو هم از آلمان بنویس.

سعيد

آی قربون دسست برادر! يه تُک پا برو داهات هميلتون يه خونه هم واسه ما بيگير! اينجوريا که بوش مياد باس لب جوق آب بخوابيم! )): پنت هاوس بيگير ترجيحا! (;

malile :)

سلام چرا بهترين تبريک و بهترين آرزوهات برای من؟ راستی مگه به هميلتون نزديکی اين هميلتونيا همشون می خوان باهات هم اتاق بشن؟ :)

شمارشگر

با سلام ! داشتن اطلاعات از تعداد مراجعه کنندگان به سايت و بررسي تحليلي و آماري از نوع و ترکيب آنهاامروزه يکي از ضروريات کار هر مدير سايتي مي باشد . اين يک سيستم آمار گيري از بازديدکنندگان سايت يا وبلاگ شماست که نمودارها و تحليل هاي آماري زيادي از بازديدکنندگان سايتتان را به شما ارائه خواهد نمود و احتياج به ثبت نام نيز ندارد. همراه با معرفي رايگان کتاب و اميدوارم با راهنمايي و بيان نقاط ضعف و ارائه پيشنهاد جديد ما را در هر چه بهتر و بيشتر نمودن امکانات شمارشگر ياري نماييد. با تشکر.... کتاب ايران.

سر توماس

۱) سعيد خان درست صحبت کن! درسته حالا ما خودمون اونجا نيستيم ديگه، اما اون هميلتون حرمت داره! ۲) مليله خان(!)، همیلتون همین بغله؛ مختصر فاصله 350 کیلومتری هست!