آبان : زمستان

 

ساعت از نصفه شب خیلی گذشته و هوای داخل اتاق سرده. به خصوص اتاق من که با نهایت پر رویی، اغلب اوقات پنجره کوچیکش رو باز میگذارم. (الان دیگه بستم البته!) تو این سرما منتظرم آب جوش بیاد و یه لیوان بزرگ چایی بزنم. آب جوش اومده. به مدد تکنولوژی و اجاق برقی، خاموش کردن اجاق برای توقف سر و صدای کتری کافی نیست. باید حتماً از روی سطح داغ برش دارم.

 

کتری رو که بر میدارم و نزدیک سطح داغ میشم؛ گرمای مطبوعی رو حس می­کنم. دستام رو، کامل، بالای سطح داغ نگه میدارم. گرما، که به دستهای یخ کرده من – با پیرهن آستین کوتاه – میرسه، خیلی لذت­بخشه. کاملاً حس کنار شومینه بودن بهم دست میده! میرم تو هپروت: خاطره خونه ماقبل آخرمون، و موقع­هایی که یخ میکردم و برای مدت طولانی مینشستم کنار شومینه یادم میاد. و باز به عقب و عقب­تر، به یاد وسایل سنتی گرم ­کردن، خونه فامیل­های شهرستان، کرسی، بخاری نفتی،...، پریموس... راستی پریموس چه ربطی داشت به اینها؟! نمی­دونم...به هر حال اونم از وسایل سنتیه که به گرما و آتیش و این چیزها مربوطه. یه تصویر بدی از بچگیم تو ذهم هست، از همون شهرستان، که بعد از ذبح گوسفند، با پریموس میفتادند به جون کله ­اش... برای کله پاچه...هیچوقت کله ­پاچه دوست نداشتم! یعنی رسماً بدم میوم. از اون خاطره پریموس بدتر، این بود که موقع دبیرستان، تو چهارراه لشگر، هر روز باید از جلوی یه کله ­پزی رد میشدیم که بغلش یه لبنیاتی سنتی درب و داغون بود و قاطی شدن بوی این دو تا مغازه دیگه فاجعه بود؛ به قولی علی د. : "اَه اَه!". اما یادش بخیر...دبیرستان...یاد بچگی هم بخیر...حتی پریموس...نمی­دونم چرا هرچی میگذره، نقش پریموس تو خیال ­پردازیم بیشتر میشه! .... پریموس...اما عجب گرمای مطبوعی داره این اجاق گاز...اوووووه..!!!

موهای پشت دستم سوخت!! 

 

 

زمستان انتاریو، با تأخیر، بالاخره اومد. امروز برف اومد و هوا الان 4 درجه زیر صفره. سرما رو دوست دارم، خیلی بیشتر از گرما... و تو سرما، بیشتر میشه قدر آتش رو دونست...

آتش ای نور مقدس

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

/ 6 نظر / 7 بازدید
rita

تو کجايی که اينقدر اونجا سرد يه جوری نوشتی که منم دارم حس می کنم نماز روزت قبول عيدت مبارک

جستجو!

آخ گفتی کرسی!!! چه حالی ميده توی سرما زير کرسی بودن :)‌ بوی باحالی هم داشت ها.... من هنوز نفهميدم اين پريموس چيه ...

mozhdeh

وای برف ....خوشبحالتون...

دختر زرتشت

خوش به حالتون که برف رو هم ديديد . ما که هنوزبارونشم نديديم.

amir bio

سلام. من با سرمای اينحا هنوز گنار نيومدم (ببخشيد فونت مربوطه نصب نشده)

نرگس

خوش به حالت که اينقد سرما رو می تونی تحمل کنی....کاش منم يه روزی بزرگ شم