مبارزه با بدحجابی

ساعت ۱۰ شب پا شدم رفتم پارک ملت که بازی منچستر- میلان رو از مونیتور بزرگ پارک ببینم. دو روز پیش که صبحی پارک رفته بودم، تبلیغ پخش زنده بازی از این مونتیور رو تو پارک دیدم. گفتم برم بازی رو اونجا ببینم، یه تنوعیه؛ تو این هوای بهاری هم می چسبه.

نیمه اول که تموم شد، اومدم یه سر بیرون پارک. یه کم بالاتر از مسیر ورودی اصلی پارک، ماشین پلیس به همراه وَن ِ "مبارزه با بدحجابی" ایستاده بود. صدای گریه ­ی بلند یه دختر بچه­ی ۱۰-۱۱ ساله – که حتی اون هم روسری داشت - میومد، همراه با صدای فریاد مادرش، و و دختر بزرگ­تر خانواده. پدر خانواده رو داشتند سوار وَن میکردند، و نا­له و زاری اعضای خانواده بلند بود. من که دیر به صحنه رسیده بودم میتونستم حدس بزنم که احتمالاً پدره یه کل ­کلی با پلیس کرده و دارند حالشو می گیرند. این رو نفهمیدم که تنها عضو خانواده بود که میرفت "نهی از منکر" بشه، یا کس دیگه هم همراهش بازداشت شده بود. اما حُسن ختام موضوع رو حاضر بودم: مأمور مربوطه، بعد از بستن در ماشین، رو به خانواده­ در حال گریه و بچه ای که میپرسید "بابامو کجا میبرین؟"،به صدای رسا و قاطع، با بلندگو، فریضه ­ی نهی از منکر رو تکمیل کرد: "بی­بند و بارهای سگ ­پدر".

بهاره دیگه! اینم از عوارض گرم شدن هوا!

*******************************************************************

یکشنبه صبح که توی همین پارک میدویدم، چقدر این آهنگ بهم مزه میداد: "بهار ِ خونه همیشه بهاره..."!

/ 6 نظر / 6 بازدید
مسعود

مشاهده جالب و البته تلخی بودآفا رو سوار ون "مبارزه با بدحجابی" کردند؟ احتمالا این ونها هم چند منظوره شده اند.

سر توماس

سلام مسعود، اسم کلی طرح "مبارزه با بدحجابی" ه. اما فراتر ازین یک عنوانه، تو یه چیزایی آقایون رو هم شامل میشه!

شبنم

چقدر وحشتناکه.... از اينجا لرز برم داشت...

حسين

امثال تورو هيچ وقت نمی فهمم....اين همه انسانهای بزرگ و کمال يافته در همين مملکت خودمان داشتيم و داريم ُ و امثال تو دلشان به توماس مور خوش است...يعنی واقعا الگويی توی زندگيت بهتر از اين توماس مور پيدا نکردی؟؟ خدا به همه ما حداقل دو تا چشم بينا بده !!

حسين

با همه اينا قلم زيبايی داری ...موفق باشی

سر توماس

سلام حسين جان، ممنون برای نظرت. این قسمت نظرت که من "دلم به توماس مور خوشه" که کاملاً درسته، اون لینک معرفی سر توماس هم که کنار صفحه گذاشتم حرفتو تایید میکنه. به نظرم اشکالی هم نداره، کما اینکه دلم به خیلی افراد ایرانی و غیر ایرانی دیگه و بعضی صفات و رفتارهای مختلف هر کدومشون هم خوشه. اما اینکه برداشت کردی"توماس مور بهترین الگوی زندگی منه"، اینجوری نیست، راستش اصلاً دنبال "بهترین الگوی زندگی" هم نیستم. اما اگر کسی دنبال اینجور الگویی باشه، من الزامی نمیبینم حتماً بین هم وطنهای خودش دنبالش بگرده.