ژنرال شماره ۸ ما

همراه شو امیر!

همراه شو امیر

تنها نمان به "مس"

کاین استقلال ما

در لیگ حرفه ای

هرگز* بدون تو

اول نمییییییییی شود!

-------------------------------------------------------------------------------------

آخ، دمپایی خورد تو کله ام!

-------------------------------------------------------------------------------------

همینی که هست، ما طرفدار قلعه نویی هستیم، سرمون رو هم بالا میگیریم! نه فقط در محدوده ی عمر کوتاه و چند ساله ی این وبلاگ، ازجمله اینها:

http://sirthomasmoore.persianblog.ir/post/16

http://sirthomasmoore.persianblog.ir/post/32

http://sirthomasmoore.persianblog.ir/post/105

http://sirthomasmoore.persianblog.ir/post/124

نه برادر! ما از همون سال ۶۷ که گاهی بهش اردشیر میگفتن و اومد استقلال، طرفدار قلعه نویی بودیم. هنوز تنمون مور مور میشه وقتی یاد اون دو تا سانتر تاریخیش که نتیجه ی 2-1 فینال سال ۶۹ جلوی پرسپولیس رو رقم  زد  و استقلال رو قهرمان اولین دوره ی لیگ ایران بعد از انقلاب کرد، میفتیم.

یادمونه وقتی استقلال رو تو سال ۷۲، بعد از اینکه تو لیگ ۱۶ تیمی دسته اول ایران ۵ ام شد، فرستادند لیگ دسته ۳ (!)،  ملی پوش هایی مثل قلعه نویی و زرینچه و مرفاوی و  ... موندند و استقلال رو با اون وضع حماسی قهرمان سوپر جام تهران کردند و برگردوند دسته اول.

دو تا گلی که تو فینال جام حذفی سال ۷۵ توی آزادی زد و استقلال رو بعد از ۶ سال قهرمان کرد و  روزنامه ها نوشتند "نام قلعه نویی روی جام حذفی حک شد"، یادمونه. 

اینکه سال ۸۱ اومد استقلال مصیبت زده رو واسه یک ماه به عنوان سرمربی تحویل گرفت و  - از 1/8 نهایی جام حذفی قدم به قدم بالا آورد و قهرمان جام کرد و بعد رفت دنبال کارش رو هم اینقدر حافظه کوتاه مدتمون ضعیف نشده که یادمون بره.

مطمئنم کیفیت کارش رو ، از سال ۸۲ ، که سرمربی استقلال تو لیگ شد و ۳ فصل عالی رو با این تیم گذروند، تمام فوتبالی ها یادشونه و دیگه یادآوری و توضیح نمیخواد. منتها این ناهمسانی شناختی بد جوری به داد دوستان میرسه بعضی وقتا(!) : چون قلعه نویی تو برنامه ی زنده گفته "کُلُیوم" و چون تو جام ملت ها، عنایتی رو گوش چپ استفاده کرد و چون طالب لو بر خلاف همیشه که از هر ۴ تا پنالتی ۳ تاشو میگیره، تو جام ملتها ی یه دونه  پنالتی رو فقط گرفت و چون پنالتی های مهدوی کیا و خطیبی گل نشد، دوستان ترجیج میدن کل بقیه ی این اتفاقات سال ۸۲ تا ۸۷ یادشون بره. و البته تو همون جام هم کسی به روی خودش نیاورد که نتایج دو تا بازی با تعویض های مربی برگشت و ایران در تمام مسابقاتش از تیم مقابل بهتر بود و ....

به هرحال، گویا فعلاً هم این نتایج امسال تیم مس بدجوری داره روی اعصاب تحلیل گران قدم میزنه...!

-------------------------------------------------------------------------------------

قلعه نویی برگشت . امیدوارم  اشتباهات گذشته اش رو تکرار نکنه، و  این بار خویشتنداری دوران بازیگری و سالهای اول مربیگریش رو همراه هوش بالا و تصمیم گیری های قویش، و بازی هجومی و زیبای تیمش داشته باشه.

-------------------------------------------------------------------------------------

و البته حاجی فتح ا... زاده هم اگر شرش رو زودتر کم کنه، مزید امتنان خواهد بود ، که این آدم جز تنش و مصیبت و هوچیگری چیزی برای استقلال به بار نیاورد و این بار هم اگر فشارهای مافوق ها و شدت افتضاح نتایج این فصل نبود، هزار سال به مربیگری قلعه نویی تن نمیداد و هنوز دنبال آثار باستانی ای مثل حجازی و روشن و "بمب خبری ترکوندن" بود.

-------------------------------------------------------------------------------------

دوران پرشکوه دیگه ای برای استقلال میتونه شروع شه، به خصوص اگر دکتر قریب هم برگرده.

 

* آره خب، این "هرگز " یه مقدار اغراقه، ضرورت شعری و گرته برداری از آهنگ شجریان بود فقط!

/ 1 نظر / 11 بازدید
باران

فکر می کنم آقای قلعه نویی بیشترین زحمت را هنگام بردن استقلال به جام باشگاه ها در آسیا کشیدند به همین خاطر من یکی که راضی به زحمت دوباره ایشان نیستم