مِسی

برای ثبت در تاریخ، چند دقیقه پیش گل سال ۸۶ مارادونا تکرار شد!

تا حالا همیشه می گفتم این جمله که: "مارادونای ثانی ظهور کرد" ٪۱۰۰ چرنده. نمونه اش جرقه هایی مثل ارتگا، ریکلمه و آیمار بودند که اول خیلی ها می گفتند جانشین مارادونا پیدا شد، اما زمان نشون داد همچین خبری نیست. امشب یه ۲۰-۳۰ درصدی میخوام در این دیدگاه تجدیدنظر کنم! شاید مسی بتونه ، شاید هم نتونه! مسی جداً امشب انقلاب کرد. گلش انگار فوتوکپی گل دوم مارادونا به انگلیس تو جام ۸۶ بود. از شروع بگیر برو تا مدل دریبل دروازه بان و ضربه ی آخر، و حتی خوشحالی و دویدنش به سمت تماشاچی ها. البته معلومه که همی ی اینها راجع به شباهتهای ظاهری و فرآیندی این دو تا گله، وگرنه اهمیت این دو تا گل اصلاً قابل مقایسه نیست.

عموماً با همچین جمله هایی که "فلان گزارشگر اینقدر بد گزارش کرد که بازی رو خراب کرد" مخالفم. فوتبال به هرحال زیباست، حتی اگه خیابانی یا علیفر گزارشش کنند. اما جداً اگر این صحنه ی تاریخی رو کسی مثل فردوسی پور گزارش میکرد، احتمالاً برای ما جاودانه تر میشد.

****************************************************************

از هنر مسی که بگذریم، از بارسلون و کلاً تیمها و طرفدارهایی که با یه دفعه اول شدن اونم بعد از صد سال جوگیر میشن و ادعای "فوتبال زیبا و تهاجمی"شون گوش فلک رو کر میکنه بدم میاد. خیلی خوشم میاد که اغلب ِ سالها تیمهای انگلیسی یه حال درست و حسابی به این بارسلون پر ادعای تو خالی میدن. علی الخصوص امسال که لیورپول با اون وضع خفت بار بارسلون رو تو نوکمپ خفه کرده بود.

این موضوع برای من شبیه ادعای صداقت خبری کردن CNN و FOX میمونه: این همه رسانه تو دنیا هست که همشون - بعضیا بیشتر و بعضیا کمتر - یه ملغمه ای از اخبار راست و دروغ، چندسویه و یک سویه به خورد ملت میدن. مخاطب ها هم، چه مخاطب تلویزیون جمهوری اسلامی باشن، چه مخاطب تلویزیون مالزی، چه افغانستان، و چه آلمان، تا یه حد خوبی میدونن به کدوم اخبار این شبکه میشه درست اعتماد کرد و به کدوم ها باید شک کرد. حالا این وسط این تلویزیون های مدل CNN اصرار دارن که با ضرب و زور و اتهام و گردن کج کردن و کولی بازی و سمبه ی امکانات، زورزورکی تو مغز مخاطب بیچاره فرو کنند که الا و بلا حقیقت فقط همینه که ما میگیم! بقیه هم همه دروغ میگن. اصلاً تعریف صداقت یعنی ما!

حالا این همه تیم هم تو دنیا توی مقاطع مختلف خوب و زیبا بازی می کنند، افت می کنند، دوباره اوج میگیرند، هیچ کدوم هم ادعای اینکه فوتبال تهاجمی با ما تعریف میشه ندارند؛ حتی منچستری که آمار گلهای زده اش همیشه سر به فلک میزنه. این بارسلون این همه "رووو" رو از کجا میاره نمیدونم من! "فوتبال شناور و لاتین کاتالونیا"؟! هرهر!! >:)

/ 3 نظر / 11 بازدید
هلمز

شايد باورت نشه...من بازی رو نديدم...داشتيم يک فيلم دی وی دی ميديدم...من يه لحظه زدم کنال ۳ ببينم چه خبره...ديدم مسی چه کرد..يعنی داشت صحنه آهسته گلی که يک دقيقه پيش زده بود رو تکرار ميکرد...چه کرد لامصب!!!!

هلمز

بعدشم......نامرد!! شرکت ما همون بغل دست پارک شفقه ...چسبيده به اون مدرسه که تو ميرفتی...(امان از دست شلوغی بچه ها) يه سر به ما ميزدی!!

Fuck u and Fuck ur british mind in football , ...barca is more than a club